Британська компанія REGA була заснована в 1973 році, коли два друга Рой Ганді та Тоні Релф зареєстрували торгову марку REGA (назва утворена від прізвищ RElph та Gandy). Вона займає справді унікальне становище серед виробників повних аудіосистем. Всі ідеї та розробки компанії REGA мають відповідати її головному призначенню: виготовляти високоякісні вироби, які достовірно відтворюють музику і при цьому мають розумні ціни. Компанія неухильно дотримується ряду основоположних принципів, які залишилися незмінними протягом багатьох років – незважаючи на якісь нововведення та віяння. У них вона бачить своє призначення і застосовує їх до всіх без винятку своїх виробів, таких як програвачі грамплатівок, акустичними системами, CD-програвачі, підсилювачі.


Першим продуктом, виготовленим компанією, став вініловий програвач Planet. У 1989 році REGA почала виробляти акустичні системи, а через два роки вона вже представила свої стереофонічні підсилювачі. З того часу компанія випустила: підсилювачі Brio, Elex та Elicit, акустичні системи Kyte, EL 8 і XEL, фонокорректор Eos, картриджі Super Bias та Exact, підсилювач для навушників EarPhone, тюнер Radio, CD-програвач Planet, CD-програвач Isis та підсилювач Osiris. Нині в REGA трудяться сорок п'ять осіб, і вона щосили продовжує розвиватися. Розробляється відразу кілька абсолютно нових проектів, у тому числі акустичні системи та зовнішні ЦАПи. Рой Ганді продовжує керувати компанією – він є членом відділу проектування та конструювання та працює в експортному відділі. REGA - це компанія, яка завжди прагне відрізнятися від інших. Її ідеї можуть спочатку здатися дивними, але всі вони зрештою ведуть до одного - прагнення виробляти високоякісні вироби за розумною ціною. Ця апаратура відтворює музику відповідно до найвищих стандартів!

Продукція REGA прославилася відсутністю марних «наворотів» та декоративних деталей. Навіть фірмова упаковка розробляється виключно з точки зору ефективності, прості рішення виявляються найкращими. Компанія не боїться останньої використовувати нову технологію, переконавшись на прикладах інших, що воно того варте. Однак вона ніколи не припиняла розробку програвачів грамплатівок і твердо впевнена, що вініл – найкращий формат для запису та відтворення музики. REGA по праву пишаються тим, що 17 виробників використовують у своїх програвачах її тонарми.


Компанія Rega зазвичай ототожнюється в першу чергу з вініловими програвачами – адже вона виготовляє «вертушки» з початку сімдесятих років минулого століття! Рой завжди цікавився звуковідтворенням і навіть займався виготовленням електрогітар. Потім він зайнявся виробництвом стовпчиків, які пізніше почав успішно продавати. Рой спочатку працював на компанію Ford, навіть підробляв у магазині Hi-Fi-техніки та продавав свої колонки. Незабаром у нього виникла ідея створення власних вінілових програвачів. Його перші «вертушки» продавалися через Cosmocord у Великій Британії, у Західній Німеччині, Данії та Франції. Знаменитий програвач Planar P1 - це знову-таки якісний звук за привабливою ціною. Тут використовується тонарм REGA RB-100 з вольфрамовою противагою та механічно оброблене шасі. Стійкий опорний диск із МДФ забезпечує стабільність. Є синхронний електродвигун на 12 В з ремінним приводом та звукознімач ORTOFON OM-5ie.
Акустичні системи REGA вже давно мають найвищу репутацію у світі аудіоіндустрії. З моменту появи легендарних моделей Kyte і Ela вихід на ринок кожного модельного ряду акустичних систем REGA очікується з нетерпінням в аудіофілів. На противагу більшості виробників акустичних систем компанія REGA сама виробляє більшість гучномовців для своїх колонок і всі моделі кросоверів. Чудова і вдала серія акустичних систем R прославилася своїм натуральним і глибоким звучанням і має безліч шанувальників по всьому світу, отримавши своє продовження у вигляді лінійки RS. Тут використовується перевірений НЧ/СЧ динамік RR125, а в моделях серії RS встановлюється новий твітер HF20-ZRR з антирезонансною камерою. Це призвело до ¦більш рівної частотної характеристики в області високих частот. Дизайн теж зазнав змін - у нової акустичної системи з'явилися захисні грилі з більш чіткими контурами.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в Telegram